KiÃrás neve:
Neumann informatikai verseny - Erdélyi szakasz
Határidő:
2013. február 8.
Pályáztató:
CsÃk Terület Ifjúsági Tanácsa
Célcsoport:
20 év alatti fiatalok
Forrás:
Csík Terület Ifjúsági Tanácsa ezúton hirdeti meg a 2013. évi, nemzetközi rangú, az általános és középiskolások, illetve a fÅ‘iskolások és egyetemisták részére kiírt,
Neumann János Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Verseny erdélyi szakaszát
amelyre a versenyzÅ‘k a következÅ‘ hat kategóriában küldhetnek be pályaműveket:
1. Oktató programok, amelyek közismereti illetve szakmai tárgyak önálló /konzultáció nélküli/ tanulására alkalmasak.
2. Alkalmazói programok, amelyek a számítógépek széleskörű felhasználását mutatják be. Ebben a kategóriában versenyeznek a szoftvertechnológiai (operációs-rendszer szintű) programok is.
3. Játékprogramok - Ebben a kategóriában a versenyzÅ‘k saját ötleteik alapján írt játékprogramjaikkal versenyezhetnek. A zsűri elfogad olyan játékprogramokat vagy programrészeket is, amelyeket a pályázó másoktól átvett ötletek alapján fejlesztett tovább. Az a játékprogram is indulhat, amit a versenyzÅ‘ egy, már meglévÅ‘ játék alapján önállóan fejlesztett, vagy önmaga jelentÅ‘sen módosított. Ezekben az esetekben fel kell tüntetni az ötlet, ill. a külsÅ‘ program forrását a pályázatban.
4. Megépített (digitális) automata berendezés (hardver) és vezérlése (szoftver)
5. Számítógépes művészeti programok - Ebben a kategóriában, három csoportban, háromféle program versenyezhet:
• számítógépes grafika - egy versenyzÅ‘ legfeljebb 5 pályaművet küldhet be
• számítógépes animáció - egy versenyzÅ‘ legfeljebb 3 pályaművet küldhet be, és az alkotások idÅ‘tartama nem haladhatja meg a 3 percet
• számítógépes zene (kompozíció, hangzó zeneanyag) egy versenyzÅ‘ legfeljebb 2 pályaművet küldhet be, és a pályaművek idÅ‘tartama nem haladhatja meg az 5 percet
6. Számítógéppel támogatott tervezés - Ebben a kategóriában várjuk a különbözÅ‘ CAD programokkal megszerkesztett tervrajzokat, látványterveket, műszaki animációkat.
A zsűri PC kategóriájú gépekre írt programokat fogad el.
A pályázat értékelésénél fontos szempont a program helyessége, alkalmazói programok esetén az emberközeliség, a multimédia és az internetes programoknál a tartalom mellett a látvány.
Az 1-4 kategóriákban a pályázók készíthetnek hagyományos programnyelveken megírt, illetve WEB- alapú pályaműveket. Ez utóbbi esetben a beküldött írásos anyagban jelöljék meg a pályamű Internet címét, esetleg jelszavát.
A versenyen 20 év alatt bárki részt vehet, azaz általános és középiskolás diákok, szakmunkás tanulók, az elsÅ‘ évfolyamra járó egyetemi és fÅ‘iskolai hallgatók, illetve a versenyen fiatal, pl. teleházas programozók is indulhatnak, akik a szekszárdi döntÅ‘ induló napjáig, azaz,
2013. március 21-ig
a 20. életévüket még nem töltötték be. (A zsűri elnöke, Dr. Kovács GyÅ‘zÅ‘, a versenyzÅ‘ kérésére, ha a versenyzÅ‘ néhány nappal túllépi a fenti idÅ‘korlátot, felmentést adhat: kovacs@mail.datanet.hu)
A versenyre - hagyományosan - egy pályázatot több versenyzÅ‘ közösen is készíthet, ebben az esetben a csoport minden tagjának a nevét fel kell tüntetni a pályázatban, minden pályázóra vonatkozik az életkori korlátozás.
A munkákat CD-n, DVD-n és Interneten is be lehet küldeni. A programhoz a kezelési utasítást magyar vagy angol nyelven (ha a pályázó nem magyar) kell mellékelni. Internetes pályázatok esetén, amennyiben a pályázatot a versenyzÅ‘ egy WEB oldalon helyezte el, be kell küldeni a WEB oldal címét.
A pályázók a pályázatban a következÅ‘ adatokat kell, hogy feltüntessék:
- a pályázó neve, életkora, lakcíme, e-mail címe, telefonszáma
- a pályázat kezelési útmutatója, valamint tartalmi leírása (amennyiben a programhoz valamilyen hardver kiegészítés szükséges, úgy azt a leírásban kell jelezni.
- egyetemisták és fÅ‘iskolások esetében fel kell tüntetni az egyetem/fÅ‘iskola nevét, címét valamint a kar megnevezését.
- általános és középiskolások esetében a tanintézmény nevét, postacímét, e-mail címét, az osztályt és az informatika tanár nevét
A verseny erdélyi fordulója:
A programtermékeket 2013. február 8.-ig kell elküldeni Csík Terület Ifjúsági Tanácsához. A beérkezett munkákat elÅ‘zsűrizik és 2013. február 15. - ig küldenek értesítést a versenyzÅ‘knek. A legjobb alkotások továbbjutnak Magyarországra, a szekszárdi döntÅ‘be.
A szekszárdi döntÅ‘.
A 2013. március 21. és 23. között az I. Béla Gimnáziumban kerül megrendezésre. A döntÅ‘be jutott versenyzÅ‘k a zsűrinek és a közönségnek 10-15 perces elÅ‘adás keretében mutatják be programterméküket. A zsűri -amelynek elnöke hagyományosan Kovács GyÅ‘zÅ‘, a verseny kezdeményezÅ‘je - a terméket annak minÅ‘sége, a bemutatás színvonala és a feltett kérdésekre adott válaszok alapján értékeli. A döntÅ‘n a pályázók (csoportos pályázat esetén maximum 2 fÅ‘) a rendezÅ‘ gimnázium vendégei. A zsűrizés végeztével a zsűri ünnepélyes eredményhirdetést tart. A versenyen bárki részt vehet, a zsűri pontozása és az eredmények nyilvánosak, mindez kikerül a verseny honlapjára is. A verseny döntÅ‘jébe került tanulók a verseny támogatói által felajánlott értékes díjakat kapják, amelyek zömében informatikai (hardver és szoftver) termékek.
A benevezÅ‘k kérdéseikkel bátran fordulhatnak Fodor Zoltánhoz, a verseny erdélyi szakaszának szakmai koordinátorához a neumann@hargitahalo.ro e-mail címen.
A pályázatokat a következÅ‘ címre kell beküldeni postán vagy személyesen:
Csík Terület Ifjúsági Tanácsa
Márton Áron utca 1/B/7
Csíkszereda 530211
Hargita megye
vagy elektronikusan a
neumann@hargitahalo.ro e-mail címre
A pályázat beküldésének a határideje: 2013. február 8., e-mailben pedig 2013. február 8. éjfélig.
Kozma István-Florin CSTIT elnök
Dr. hc. Kovács GyÅ‘zÅ‘ Zsűri elnök
Fodor Zoltán Szakmai koordinátor